Sprytne sposoby na perfekcyjnie pomalowane paznokcie

Jak malować paznokcie? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Większość kobiet dłużej zastanawia się nad wyborem koloru lakieru niż nad samą techniką malowania.
Bądź od nich sprytniejsza!
Zobacz jak w prosty sposób możesz zaoszczędzić czas, pieniądze, a przede wszystkim nerwy!

Wystarczy wprowadzić jedynie kilka drobnych zmian…

Po pierwsze wybierz odpowiedni czas na manicure.

Zgodnie z Twoim zegarem biologicznym między godziną 15 a 17 osiągasz szczyt sprawności manualnej. Z łatwością wykonasz nawet bardzo precyzyjne czynności. Nie zranisz się i równo polakierujesz płytkę.

Chwilowy kaprys mody minie nim zużyjesz pełnowymiarowe opakowanie.

Ekstrawaganckie kolory na lato zawsze kuszą. Nie musisz odmawiać sobie modnego lakieru, ale postaraj się znaleźć mini wersję upatrzonego odcienia. Chwilowy kaprys mody minie nim zużyjesz pełnowymiarowe opakowanie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, trzymaj się kilku zasad.
 

  • Przedłużysz trwałość lakieru przechowując go w lodówce. W suchym i chłodnym miejscu emalia nie zgęstnieje tak szybko.
  • Jeżeli uzbierało Ci się kilka lakierów, które zbytnio zgęstniały, może bardziej opłaca się zainwestować w profesjonalny rozcieńczalnik do lakierów. W zwykłych sklepach ciężko jeszcze go znaleźć, ale drogerie internetowe oferują już tego typu produkty.
  • Nie rozcieńczaj lakierów zwykłym zmywaczem. Emaila zacznie szybciej odpryskiwać, a co gorsze długotrwały kontakt ze składnikami zawartymi w zmywaczach może spowodować uszkodzenie płytki paznokciowej.

Zanim przystąpisz do malowania możesz napotkać problemy….
 

  • Zdarzyła Ci się pewnie sytuacja w której za żadne skarby nie mogłaś odkręcić buteleczki z lakierem? Następnym razem w takim wypadku(zamiast złorzeczyć na złośliwość przedmiotów martwych) nałóż na zakrętkę gumkę recepturkę. Twoje ręce przestaną się ślizgać i już na pewno poradzisz sobie z otwarciem. Aby zapobiec takim wypadkom, przed ponownym zakręceniem emalii upewnij się, że resztki lakiery nie pozostały na gwincie buteleczki. Najprościej przetrzeć to miejsce wacikiem nasączonym zmywaczem.
  • Pędzelek dołączony do lakieru może okazać się niewygodny w użyciu. Zamiast się męczyć wykorzystaj pędzelek dołączony do innej emalii. Pamiętaj żeby dokładnie oczyścić go z poprzedniego koloru. Na przyszłość zachowuj pędzelki po zużytych kosmetykach. Teraz już na pewno wykonanie manicure stanie się o wiele przyjemniejsze.

Oszczędzanie czasu nie zawsze idzie w parze z drogą na skróty.

Ta teoria świetnie się sprawdza w przypadku malowania paznokci, dlatego zawsze odtłuść płytkę przed nałożeniem lakieru. Do tego celu użyj mydła lub zmywacza do paznokci.

Nie zaoszczędzisz też cennych minut nakładając jedną grubą warstwę lakieru.

Paznokcie będą długo schły i jest niemal pewne, że emalia nierównomiernie się rozłoży (spłynie na boki zanim stężeje), a pod lakierem wytworzą się pęcherzyki powietrza.
Efekt?
Tragiczny… i trzeba zacząć od początku.
Zdecydowanie rozsądniej będzie, jeśli zaopatrzysz się w specjalne kosmetyki dla niecierpliwych – tak zwane wysuszacze w formie aerozoli lub kropelek. Mają one za zadanie przyspieszyć parowanie rozpuszczalników. Manicure będzie gotowy w około 60 sekund. Jeśli nie masz takiego preparatu w swojej kosmetyczce możesz wypróbować inną metodę. Włóż paznokcie do miski z zimną wodą na około 3-4 minuty.

Drobne wpadki przy nakładaniu lakieru

Wpadki przy nakładaniu lakieru zdarzają się nawet wprawnym kosmetyczkom, dlatego zawsze miej przy sobie korektor do paznokci czyli zmywacz w formie pisaka. Wygodna w użyciu końcówka pozwoli szybko i precyzyjnie skorygować drobne niedociągnięcia bez konieczności zmywania lakieru z całego paznokcia. Taki flamaster przyda Ci się szczególnie, jeśli lubisz malować paznokcie na intensywne kolory. Jeśli nie masz pod ręką takiego kosmetyku zastąp go wykałaczką owiniętą skrawkiem waty i zanurzoną w zmywaczu.

Jeżeli na Twoim świeżo pomalowanym paznokciu pojawi się rysa, spróbuj ją wygładzić. Ostrożnie zamocz opuszkę palca w zmywaczu, odczekaj sekundę i przejedź nim delikatnie po rysie. Metoda ta nie zawsze przynosi skutek, ale warto spróbować.

Co zrobić aby lakier utrzymał się na paznokciach maksymalnie długo?

Skoro już masz piękny manicure, co zrobić aby lakier utrzymał się na paznokciach maksymalnie długo? Wystarczy, że codziennie wmasujesz w nie oliwkę do skórek. Zabieg ten uelastyczni zdrowym dla paznokci sposobem jest nakładanie co 2-3 dni kolejnej warstwy utwardzacza. Stosuj ten trik tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Teraz wykonanie manicure będzie przyjemne i dziecinnie proste. Z łatwością ominiesz wszelkie przeszkody i będziesz przygotowana na wszystkie “niespodzianki”. Będziesz mieć zawsze perfekcyjne i modnie pomalowane paznokcie minimalnym kosztem.

Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl