Pielęgnacja paznokci metodą P-Shine

Japoński manicure pielegnacja

Ponad to, że paznokcie pełnią funkcje ochronne i obronne przed różnego rodzaju czynnikami, mogą one także świadczyć o stanie naszego zdrowia, a zadbane i zdrowo wyglądające dłonie stają się naszą wizytówką.

Z wymienionych wyżej powodów okazuje się, że musimy należycie zadbać o nasze paznokcie, pielęgnując je zarówno od wewnątrz – pamiętając o dostarczaniu do naszego organizmu odpowiednich składników mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz bezpośrednio działając na płytkę paznokci – stosując zabiegi wzmacniające i upiększające.

Działania świadome i zamierzone

Zanim zabierzemy się do pielęgnacji naszych paznokci musimy zdać sobie sprawę, czym one właściwie są. Świadomość ta pozwoli określić, które zabiegi będą dla nich odpowiednie.
Paznokcie stanowią rogowe osłony opuszków palców naszych rąk i stóp. Są to wytwory naskórka, ich skład chemiczny zbliżony jest do składu włosa, bardzo ważnym ich budulcem jest keratyna. Rosną około 1 mm tygodniowo, co zależne jest od wielu czynników, między innymi od stanu naszego zdrowia. Bywa jednak, że nasze paznokcie są w nie najlepszym stanie. Co może im zaszkodzić? W jaki sposób o nie dbać?

Co paznokciom szkodzi

Na kondycję naszych paznokci wpływ mają różne czynniki. Do negatywnych należą:

 • niewłaściwy sposób odżywiania się (niedobory składników pokarmowych)
 • zaburzenia przemiany materii
 • choroby wewnętrzne
 • duża wilgoć
 • zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura
 • środki chemiczne, w tym także acetonowe zmywacze do paznokci
 • niewłaściwa pielęgnacja

Aby nasze paznokcie wyglądały nienagannie i zdrowo powinniśmy starać się ograniczać powyższe czynniki oraz odpowiednio dbać o nasze dłonie. Istnieją różne sposoby poprawiania stanu zdrowia paznokci i sprawiania, żeby pięknie wyglądały.

Jak dbać o paznokcie

Przede wszystkim, nasze paznokcie powinny wyglądać zdrowo i estetycznie. Kiedy będą połamane, nierówne, zbyt mocno przycięte czy też obgryzione nie będą dobrze się prezentować. Ważna jest także skóra je otaczająca oraz skóra naszych dłoni, która zbyt sucha źle wygląda i jest narażona na urazy (urywane skórki pozostawiają małe rany, najlepiej usuwać je, namoczywszy wcześniej w wodzie z mydłem). Dobrze jest stosować właściwe kremy do rąk i paznokci, od czasu do czasu możemy pozwolić sobie także na kąpiele nawilżające lub maseczki regenerujące.

Pielęgnacja paznokci powinna być systematyczna i dokładna. Działając na nie z zewnątrz powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj pilniczka. Najlepiej zaopatrzyć się w taki, o dwóch rodzajach powierzchni: twardej, która będzie służyć skracaniu paznokcia oraz miękkiej, za pomocą której wygładzimy płytkę (metalowe pilniczki mogą uszkodzić płytkę paznokcia powodując jej rozdwajanie). Później, aby wygładzić płytkę paznokcia możemy użyć polerki.

Jednak na paznokcie należy działać nie tylko z zewnątrz, nadając im odpowiedni połysk i kształt, lecz również od wewnątrz, stosując odpowiednią dietę zaopatrzoną w witaminy i minerały (nasze pokarmy powinny zawierać krzem, białko, wapń, cynk oraz żelazo). Odżywianie płytki paznokcia od zewnątrz polega na stosowaniu różnorakich odżywek, takich jak na przykład olejek rycynowy czy oliwa z oliwek. Możemy także udać się do gabinetu kosmetycznego i powierzyć ich pielęgnację profesjonalistom. Jednym z zabiegów, z jakich możemy w takim miejscu skorzystać jest japoński manicure, inaczej zwany p-Shine.

Na czym polega japoński manicure p-Shine?

Metoda p-Shine pozwala nie tylko osiągnąć wspaniałe efekty estetyczne – dzięki niej paznokcie są doskonale wygładzone i pięknie błyszczą, lecz przede wszystkim dostarcza im niezbędnych składników odżywczych.
Zabieg składa się z kilku etapów.

 • Najpierw należy odpowiednio przygotować do niego paznokcie – może się zdarzyć, że trzeba będzie pozbyć się zbędnych skórek.
 • Następnie, w płytkę paznokcia wciera się specjalną pastę zawierającą witaminy A+E, pyłek pszczeli, keratynę, krzemionkę z Morza Martwego.
 • Kolejnie, w celu zabezpieczenia i wchłonięcia składników, w płytkę naszego paznokcia wmasowywany jest odpowiedni puder.
 • Cały zabieg powinien być wykonywany co parę tygodni.
 • Dzięki niemu paznokcie staną się silne, zdrowe, nie będą się łamać i rozdwajać, a ich wygląd ulegnie znacznej poprawie.

3 komentarze do “Pielęgnacja paznokci metodą P-Shine”

 1. Aneta pisze:

  Jako dietetyk wiem najlepiej jakie spustoszenie robi w organizmie niewłaściwe odżywianie. Nasze paznokcie również potrzebują właściwej diety i pielęgnacji, nie tylko upiększania i to jest najważniejsze

 2. Nie stosuję odżywek I zabiegów pielęgnacyjnych na paznokcie- są twarde I rosną bardzo szybko, I chociaż muszę je często obcinać, to cieszę się, że są zdrowe.

 3. Nie stosuję odżywek / zabiegów pielęgnacyjnych na paznokcie- są twarde, rosną bardzo szybko. I chociaż muszę je często obcinać, to cieszę się, że są zdrowe.

Trackbacki/Pingbacki


Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl