Opinia lakieru do paznokci Hean z serii Colour Obsession

Lakier do paznokci Hean z serii Colour Obsession

Kolor zielony to kolor równowagi. Zieleń uspokaja i wycisza, co powiecie na delikatną zieleń na paznokciach – zobaczcie jak wypadł lakier firmy Hean z linii Colour Obsession nr 495 soczysta limonka Fluo w teście lakierów

Testujemy lakier do paznokci Colour Obsession firmy Hean

W ofercie firmy Hean mamy różne rodzaje lakierów i odżywek. Do przetestowania wybrałam lakier z linii Colour Obsession. Mamy do wyboru 16 kolorów lakierów w 7 ml słoiczkach. Testujemy lakier w kolorze soczystej limonki Fluo – nr 495.

Firma Hean

Firma Hean to polski producent kosmetyków kolorowych, który działa od 1981 roku. Firma dostarcza kolorowe kosmetyki takie jak: podkłady, pudry, cienie, lakiery do paznokci oraz kosmetyki pielęgnacyjne do ponad 2000 sklepów kosmetycznych na terenie Polski i poza jej granicami.

Firma eksportuje produkty do Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Bułgarii, Hiszpanii, Portugalii i Arabii Saudyjskiej.

Każdy kosmetyk zanim trafi na rynek jest poddawany testom aplikacyjnym, badaniom dermatologicznym i mikrobiologicznym. Ceni się firmę za to, że nie testuje kosmetyków na zwierzętach. Firma dostosowuje się do wymagań Dobrych Praktyk Wytwarzania.

Hean utrzymuje dobrą relację wysokiej jakości do ceny. Kilkuletnie pokolenie Polek doceniło lepsze receptury i nowoczesna estetykę opakowań. Firma została wyróżniona wieloma nagrodami w ostatnich latach.

Hean proponuje również swoje kosmetyki profesjonalistom. W katalogu produktów znaleźć można kosmetyki o zaawansowanych formułach oznaczonych make up ARTIST, które rekomenduje wizażystom.

Lakier Hean z serii Colour Obsession kolor 495

Opis producenta lakieru do paznokci

Formuła lakierów Colour Obsession – efekt HIGH GLOSS & LONG WEAR – zapewnia:

 • równomierną aplikację bez smug,
 • szybkie wysychanie lakieru na paznokciach,
 • dobre krycie przy pierwszej aplikacji,
 • powstanie elastycznej warstwy – nie pęka i nie odpryskuje,
 • trwałość lakieru na paznokciach do 5 dni,
 • wyjątkowy połysk – bez dodatkowego użycia preparatu nabłyszczającego.

Opinia o lakierze do paznokci Hean Colour Obsession

Zanim przejdziemy do opinii, zobaczmy jak lakier prezentuje się na paznokciach.

Lakier Hean na paznokciach w kolorze soczystej limonki Fluo – nr 495.

 • Lakier znajduje się w małym, kwadratowym 7 ml słoiczku.
 • Pędzelek lakieru nie jest specjalnie wyprofilowany, ma odpowiednią długość, mógłby być troszkę grubszy.
 • Lakier nie zawiera substancji szkodliwych takich jak toluen i formaldehyd.
 • Na opakowaniu jest zaznaczone, że lakier należy stosować na lakier podkładowy. Rozumiem, że ma to chronić przed odbarwieniem paznokci. Ja zastosowałam bez bazy i paznokcie dobrze znoszą kolor, lakier nie odbarwia paznokci. Jednak należy zaznaczyć, że mocniejszy kolor może ciężej się zmywa
  tzn. delikatnie odbarwić paznokcie. Poznacie sprytne sposoby na pomalowanie paznokci.
 • Na lakierze do paznokci jest również napisane, że należy nakładać dwie warstwy. Dwie warstwy zapewniają krycie przy czym pojawiają się smugi. Posiadam również lakier z tej serii w kolorze czerwonym (nr 453) i rzeczywiście zapewnia krycie po pierwszej warstwie.
 • W przypadku koloru zielonego nie zgodzę się z tym, że lakier aplikuje się bez smug. Soczysta limonka, jest kolorem ciężkim i mdłym do nałożenia. Postanowiłam, przełamać ten kolor czarny paznokciem, co można zobaczyć na zdjęciu. Jeśli soczysta limonka nie przypadła Wam do gustu to zobaczcie inne kolory lakierów, które poddano testowi.
 • Konsystencja lakieru rzadka, bez grudek. Lakier schnie ok. 1 – 2 minuty.
 • Połysk paznokci zaliczyłabym do standardowego, paznokcie nie błyszczą się bardziej od innych przetestowanych lakierów.
 • Trwałość niestety jest krótsza niż 5 dni – w 3 dniu pojawiły się drobne odpryski, lakier się ściera od góry płytki. W 4 dzień odpryski się powiększyły.
 • Należy zaznaczyć, że seria Colour Obsession nie widnieje już w sklepie internetowym firmy Hean. Nie wiem czy została wycofana czy firma wprowadziła nowe linie.

Cena i stosunek jakości lakieru Hean do ceny

Cena za 1 ml lakieru to 0,71 PLN, przy czym lakier jest sprzedawany w słoiczku 7 ml (4,99 PLN).
4,99 PLN za lakier to nie dużo. Uważam, że cena jest adekwatna, a może nawet ciut za niska. Przede wszystkim lakier nie zawiera szkodliwych substancji, schnie dość szybko i utrzymuje się na paznokciach 3 dni. Minusem jest krycie, ale wydaje mi się, że to kwestia koloru, soczysta limonka to ciężki kolor do aplikacji.

 

Wyniki testu

Poniżej ocena lakieru do paznokci Hean w skali od 1 do 6

Długość schnięcia lakieru: 4/6 starstarstarstar
Wytrzymałość: 3/6 starstarstar
Krycie: 3/6 starstarstar
Jakość do ceny: 4/6 starstarstarstar

Zobacz pozostałe testy lakierów do paznokci oraz porównanie cen

Test produktu został przeprowadzony przez niezależną testerkę. Artykuł nie ma na celu zachęcenia do kupna i nie jest sponsorowany przez producenta produktu. Opinia ma na celu przybliżenie czytelnikowi różnic pomiędzy lakierami do paznokci z różnych firm.

Test przeprowadziła: Hendifly

Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl