Japoński manicure – czy to dla mnie?

Japoński manicure kwiat

Chcąc nienagannie wyglądać staramy się, aby nasz strój, fryzura, makijaż czy też zapach perfum były odpowiednie do miejsca i okazji.
Jednym z elementów, do którego już od dawna zaczęto przywiązywać uwagą w celu zadbania o odpowiedni wizerunek, są nasze dłonie.
Zadbaj o nie stosując japoński manicure!

Czasem zdradzają one nasz wiek oraz rodzaj wykonywanej pracy. Może się jednak zdarzyć, że ich wygląd będzie fałszował rzeczywistość dodając nam lat. Aby tak się nie stało należy w odpowiedni sposób dbać o dłonie wykonując właściwe zabiegi pielęgnacyjne, które będą służyć zarówno skórze, jak i paznokciom.

Zalecenia

W jaki sposób możemy dbać o nasze dłonie? Istnieją pewne zasady, jakimi należy się kierować w celu zachowania dobrego lub poprawienia złego ich stanu. Ręce należy myć w letniej wodzie, używając produktów myjących, które natłuszczają skórę oraz mają obojętne lub kwaśne pH. Po każdym myciu dobrze jest użyć odpowiedniego kremu do rąk i paznokci. Prace domowe najlepiej wykonywać w rękawicach ochronnych. W celu rozjaśnienia i wygładzenia naskórka możemy raz w tygodniu wykonywać peeling oraz kłaść na dłonie maseczki.

Zdarza się jednak, że nie wystarczy już tylko zapobiegać, ale trzeba poprawiać zaistniały już zły stan naszych dłoni i paznokci. Suchej i popękanej skórze naszych dłoni pomoże masaż płynną witaminą A i E. Po nałożeniu kremu do rąk możemy na noc założyć bawełnianie rękawiczki, aby preparaty lepiej się wchłonęły. Innym zabiegiem pielęgnacyjnym dla naszych dłoni i paznokci jest kąpiel w oliwie lub oleju słonecznikowym, która nawilża spierzchniętą skórę oraz odżywia łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Aby pomóc tym drugim – paznokciom – możemy zastosować także inną, sprawdzoną metodę – japoński manicure.

Japoński manicure – dla kogo?

Japoński manicure (zwany inaczej p-Shine) w szczególności zalecany jest w celu regeneracji i pielęgnacji kruchych, łamliwych, rozdwajających się oraz pozbawionych blasku paznokci. Zabieg polecany jest zarówno dla pań, jaki i dla panów. Nadaje on paznokciom nie tylko piękny różowy połysk, ale przede wszystkim dostarcza im składników odżywczych (witamin A+E, keratyny, pyłku pszczelego, krzemionki z Morza Martwego). Dzięki tym składnikom możemy poprawić wygląd naszych paznokci i sprawić, że będą zdrowsze oraz silniejsze.

Niestety istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania metody p-Shine. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zorientować się, w jakim stanie są nasze paznokcie, aby nie powiększyć ewentualnie istniejących uszkodzeń. Należy o tym szczególnie pamiętać, gdy zdejmujemy tipsy lub paznokcie akrylowe. Wtedy płytka paznokcia jest bardzo cienka i osłabiona. Najlepiej odczekać jakiś czas, aby doprowadzić do jej regeneracji (dobrze jest wtedy używać odpowiednich kremów do rąk oraz dbać o to, by nie narazić paznokci na jakieś urazy). Problemem są także wszystkie inne poważniejsze uszkodzenia naszych paznokci lub złe spiłowanie płytki. We wszystkich tych przypadkach najpierw musimy pozbyć się szkód. Później z bez przeszkód możemy przystąpić do wykonywania japońskiego manicure’u.

Ważne jest także, aby zaraz po wykonaniu zabiegu nie malować paznokci lakierem, gdyż wtedy jego przyczepność do płytki jest bardzo niewielka. Poza tym niepotrzebnie ukrylibyśmy wspaniałe efekty, jakie dało nam zastosowanie metody p-Shine (blask różowej perły).

Japoński manicure może być także z pewną ostrożnością stosowany u dzieci. W przypadku osób cierpiących na różne schorzenia, trzeba najpierw skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że zabieg nie będzie stanowił żadnego zagrożenia.

Czy to dla mnie?

Japoński manicure przeznaczony jest głównie dla osób mających problemy z paznokciami, jednak może być stosowany również w celu uczynienia ich jeszcze piękniejszymi i zdrowszymi niż są. Przy czym trzeba pamiętać, że nie wystarczy samo działanie na paznokcie od zewnątrz, ale także trzeba, stosując odpowiednią dietę, dostarczać naszemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i wygląd nie tylko naszych dłoni, ale również całego ciała.

P-Shine jest odpowiednim sposobem manicure dla tych, którzy nie lubią używać lakierów do paznokci. Nadaje im piękny, błyszczący wygląd, bez ryzyka odpryśnięcia i powstawania nierówności, jak to się często dzieje w przypadku lakieru do paznokci.

Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl