Japoński manicure – co to takiego?

Japoński manicure

Już od dawna uważano, że zadbane i estetycznie wyglądające dłonie mogą być wizytówką człowieka, dlatego starano się zapewnić im nienaganny wygląd. Jednym ze sposobów pielęgnacji dłoni, a szczególnie paznokci jest metoda japońskiego manicure’u, zwanego inaczej P-Shine. Dzięki niemu nie tylko poprawimy kondycję naszych paznokci, ale również sprawimy, że będą one pięknie lśniły blaskiem różowej perły.

Czym jest japoński manicure i jaki jest jego rodowód?

P-Shine jest zabiegiem polegającym na nałożeniu na płytkę paznokcia specjalnej pasty oraz pudru w celu dostarczenia paznokciom składników odżywczych. Zabieg ten ma dosyć długą tradycję. Jego początki sięgają XVII wieku naszej ery. Ponad czterysta lat temu zaczęły go wykonywać kobiety zamieszkujące Kraj Kwitnącej Wiśni. Kobietami tymi były tak zwane damy do towarzystwa – gejsze – umilające mężczyznom czas podczas bankietów, kolacji czy też spotkań towarzyskich. Kobiety te zachwycały swą urodą i obyciem, a stosowane przez nie kosmetyki miały podkreślać i uwydatniać ich piękno. Ważny był także sposób, w jaki dbały o swoją urodę. Wśród wielu zabiegów, jakie wykonywały znalazł się również manicure, który także współcześnie cieszy się licznym gronem zwolenników.

Pielęgnacja paznokci

Japoński manicure jest oferowanym przez salony kosmetyczne i gabinety urody zabiegiem pielęgnacyjnym dla naszych paznokci. Na polskim rynku pojawił się stosunkowo niedawno. Głównymi efektami, jakie przy jego zastosowaniu możemy osiągnąć to: wzmocnienie i uszczelnienie płytki paznokcia, połysk czy też dostarczenie składników odżywczych (w skład preparatów wchodzą witaminy A+E, kreatyna, wosk pszczeli oraz krzemionka z Morza Japońskiego). Ten typ pielęgnacji szczególnie zalecany jest osobom narzekającym na kruche, łamliwe lub rozdwajające się paznokcie.

Na czym polega zabieg?

Japoński manicure wykonywany jest przy użyciu specjalnej pasty, zawierającej składniki odżywcze dla naszych paznokci. Owa pasta jest, za pomocą odpowiedniej polerki, energicznymi ruchami wcierana w płytkę naszego paznokcia. Następnie, w podobny sposób jak pastę, wcieramy puder, co pozwala składnikom odżywczym swobodnie wniknąć w płytkę naszego paznokcia. Japoński manicure powinien być wykonywany co 2-3 tygodnie. Efekty widoczne są zazwyczaj po kilku zabiegach, a połysk na paznokciach utrzymuje się nawet do dwóch tygodni. Jeżeli chcemy pomalować paznokcie lakierem, najlepiej odczekać z tym parę dni, gdyż na początku przyczepność kosmetyku do płytki paznokcia może być bardzo niewielka.
Ponadto zalecane jest wykonywanie P-Shine wraz z manicure’em biologicznym, gdyż to pozwala osiągnąć najlepsze efekty w pielęgnacji.

Gdzie, jak długo i za ile…

Japoński manicure możemy wykonać w salonach urody oraz gabinetach kosmetycznych. Ponadto istnieje możliwość zakupienia przez nas profesjonalnego zestawu, który pozwoli wykonać zabieg samodzielnie. Czas trwania zadania wynosi około trzydziestu minut. Decydując się na zabieg w profesjonalnym miejscu możemy go wykonać już nawet za cenę trzydziestu złotych. Natomiast za zestaw, w skład którego wchodzi pasta, puder, polerki, szpatułka oraz pilniczek zapłacimy możemy zapłacić, w zależności od tego czy wybieramy tak zwany zestaw minimalistyczny czy też duży, od około trzydziestu do nawet trzystu pięćdziesięciu złotych (taki zestaw, w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu, powinien wystarczyć na około 50 zabiegów). Lepiej decydować się na zakup produktu w rekomendowanym miejscu, nawet za większą cenę, gdyż wtedy maleją nasze obawy co do jego jakości.

Nie tylko zdrowie, ale i uroda

Japoński manicure nie tylko wzmacnia płytkę naszego paznokcia, ale również nadaje jej piękny połysk. Dzięki niemu paznokcie nawet bez lakieru prezentują się wspaniale. Jednak należy pamiętać o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju manicure’u. Nie powinien być on robiony bezpośrednio po zdjęciu tipsów czy paznokci akrylowych, a także w przypadku znacznego zniszczenia paznokci, gdyż są one wtedy bardzo osłabione. W przypadku pojawienia się podobnych problemów, przed wykonaniem zabiegu należy zregenerować uszkodzoną płytkę paznokciową. Po jakimś czasie, bez przeszkód będzie można rozpocząć pielęgnację paznokci metodą P-Shine. W większości przypadków japoński manicure może być wykonywany bez zastrzeżeń i daje zadowalające efekty.

Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl