Jak wykonać francuski manicure?

francuski manicure

Pomimo, że ostatnio nie jest już tak modny, jak kilka lat temu, to jego uniwersalna i ponad czasowa elegancja wygrywa ze zmieniającą się modą. O czym mowa? O francuskim manicure.

W pierwszym etapie należy przygotować paznokcie, więc zacznij od zmycia resztek po poprzednim lakierze, usunięcia skórek (najlepiej użyć specjalnego preparatu, zamiast cążek) oraz skrócenia paznokci. Do tego celu możesz użyć pilnika papierowego lub szklanego zamiast standardowego obcinacza do paznokci. Ponadto szklany pilnik nie powoduje rozdwajania płytki paznokcia.

Dobrze jest, by piłować paznokcie w jednym kierunku, w przeciwnym razie płytka może zacząć się rozwarstwiać co powoduje osłabienie paznokci i niezbyt estetyczny wygląd. Na koniec wypoleruj płytki za pomocą specjalnej kostki-polerki do paznokci.

W następnym etapie należy pokryć paznokcie bazą pod lakier do paznokci. Spełnia ona trzy funkcje: odżywki wzmacniającej, wyrównuje powierzchnię płytki paznokcia i zapobiega przebarwieniom.

Gdy baza całkowicie wyschnie, białym lakierem z cienkim pędzelkiem pomaluj końce paznokci, które wystają ponad opuszki palców. Powinnaś wykonać kreskę e kształcie lekkiego łuku, choć równie dobrze wygląda zwykła, prosta kreska. Dla ułatwienia możesz użyć specjalnych szablonów do francuskiego manicure (dostępne w drogeriach). Jeśli nabierzesz wprawy nie będą Ci one potrzebne.

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie białej kredki, którą należy pomalować paznokieć od spodu. Kredka musi zostać zwilżona przed użyciem. Zastępuje ona kredowy lakier, stosowany na płytkę. To metoda jest prostsza, jednak biel końcówek jest mniej trwała i nie jest tak intensywna.

W ostatnim kroku pomaluj paznokcie lakierem w odcieniu różu, beżu lub delikatnej brzoskwini (wystarczy jedna warstwa). Na koniec możesz dodatkowo pokryć paznokcie utwardzaczem, który nada im połysk oraz przedłuży trwałość lakieru.

I już! Francuski manicure gotowy!

Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl