Jak uzyskać idealny kształt paznokcia?

french manicure

Kształt Twoich paznokci zależy głównie od genów, które odziedziczyłaś po rodzicach. Co zrobić,  by zawsze były ozdobą Twoich dłoni?

Kształt paznokci – opiłowywanie.

Kształtu płytek nie da się całkowicie zmienić, ale regularne i odpowiednie opiłowywanie może sprawić, że staną się idealne.  Dodatkowo zabieg ten, właściwie wykonany, wzmacnia paznokcie i zapobiega ich rozdwajaniu. Warto żebyś używała do tego szklanych lub niezbyt szorstkich papierowych pilników.
Żeby nie uszkodzić płytek zawsze piłuj je, gdy są suche.

Paznokcie owalne

Najbardziej pożądane są paznokcie owalne. Jest to tradycyjny kształt. Ten rodzaj manicure chętnie wybierają kobiety w Azji, gdzie historia malowania i zdobienia paznokcia wzięła swój początek.

Czym charakteryzują się paznokcie owalne? Ich wymiar podłużny jest większy od poprzecznego. Sprawiają wrażenie smukłych, nawet,  jeżeli nie wyrastają poza opuszkę palca. Wyglądem przypominają migdał. Jednak one też czasem potrzebują niewielkiej korekty. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką takich paznokci wystarczy, że płynnym ruchem spiłujesz brzeg płytki od jednej strony, przez wierzchołek, do drugiej strony. Zawsze rób to w jednym kierunku, co zminimalizuje ryzyko rozdwajania się wolnego brzegu paznokcia.

Krótkie, szerokie paznokcie

Jeśli masz krótkie, szerokie paznokcie (wymiar podłużny jest krótszy od poprzecznego),  powinnaś nadać im kształt lekko zaokrąglanego prostokąta. Wygląda to równie elegancko jak płytka spiłowana owalnie. Moda na takie paznokcie narodziła się w USA (które jest także ojczyzną french manicure).

Aby Twoje dłonie wyglądały na smuklejsze noś dłuższe paznokcie. Jeśli chciałabyś przyspieszyć ten proces, pomogą Ci odżywki przyspieszające wzrost paznokci.

Jak uzyskać idealny kształt paznokcia

Paznokcie kwadratowe i okrągłe mają wymiar podłużny równy poprzecznemu. Najkorzystniej wyglądają, gdy wystają poza opuszkę palca. Kwadratowe paznokcie delikatnie zaokrąglij przy wierzchołku, zostawiając proste boki.

Najtrudniejsze do korekty są paznokcie okrągłe. Jednak, gdy będziesz regularnie dbała o precyzyjne manicure, z czasem będą coraz bardziej przypominały migdał.  Jeżeli zauważyłaś, że Twoje okrągłe paznokcie są miękkie i słabe, co akurat jest częstym problemem kobiet o tym typie urody, sięgnij po specjalne odżywki.  Polakierowane nimi paznokcie od razu nabiorą zdrowego blasku, a dzięki zawartej w nich keratynie staną się grubsze i odporniejsze.

Opiłowując paznokcie okrągłe, staraj się zwęzić ich boki. Uważaj, by nie zrobić tego zbyt głęboko, bo paznokcie mogą zacząć w ty miejscu pękać.

Pielęgnacja skórek

Niezależnie od kształtu zawsze modne będą paznokcie zadbane. Pamiętaj o usunięciu skórek narastających na płytkę. Zrób to używając specjalnego preparatu do zmiękczania skórek i drewnianego patyczka. Jest to bezpieczniejsze od wycinania cążkami, którymi łatwo uszkodzić macierz paznokcia i spowodować powstanie szpecących bruzd i nierówności na płytce. Bez skórek paznokcie wyglądają na bardziej zadbane, jeszcze dłuższe i smuklejsze.

Malowanie paznokci – korekcja kształtu kolorem

  • Kształt Twoich paznokci można także optycznie skorygować odpowiednią techniką malowania.
  • Paznokcie owalne bez obaw możesz pomalować dowolnym lakierem. Emalią pokryj całą powierzchnię płytki, zaszalej z awangardowymi, kolorowymi wzorkami lub zrób elegancki frencz manicure.
  • Krótkie i szerokie oraz okrągłe paznokcie lepiej malować jasnymi, pastelowymi kolorami.
  • Jeżeli nie zdecydujesz się na odważniejszy manicure wybierz tylko jeden kolor.
  • Wszelkie wzorki i połączenia kolorystyczne na pojedynczym paznokciu są niewskazane. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden kolor inspiracją dla Ciebie może być modne w tym sezonie pomalowanie serdecznych palców obu dłoni kontrastującym od pozostałych paznokci kolorem lakieru do paznokci.
  • Aby wyszczuplić nieco płytkę możesz zostawić niepomalowane boki, jednak żeby paznokcie nie wyglądały na „niedomalowane” niepolakierowana przestrzeń powinna zajmować około 1 milimetr.

„Moon manicure”

Świetnym pomysłem, jeśli Twoje paznokcie są kwadratowe jest „moon manicure”, czyli odwrotny french manicure. Nazwa wzięła się od białego półksiężyca (z ang. moon-księżyc) namalowanego u nasady płytki. Reszta paznokcia była pomalowana ciemnym kolorem. Takie paznokcie nosiły elegantki w latach 40-tych i 50-tych.

Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl