Jak malować paznokcie – krok po kroku

Czar kolorów mruga, a kobiece serce nie sługa. Miłe Czytelniczki, doskonale wiecie jak ważne jest dbanie o organizm w sensie holistycznym czyli całościowym, tak by duchowa sfera łączyła się ze sferą ciała. Właściwa pielęgnacja paznokci daje świadectwo troski o zdrowie! Oto krótki poradnik jak malować paznokcie

Oceń w jakiej kondycji są Twoje paznokcie?

Właściwa pielęgnacja paznokci daje świadectwo troski o zdrowie, a ich wygląd możemy dodatkowo podkreślić obdarzając je barwną paletą lakierów. Nim jednak poddacie paznokcie tym upiększającym zabiegom, warto przyjrzeć się w jakiej są kondycji. I tak kiedy są osłabione należy w pierwszej kolejności je wzmocnić poprzez krótkie je obcięcie i opiłowanie papierowym pilnikiem.

Właściwe odżywienie i utwardzenie paznokcia.

Następnie wiedzione empatią musimy zadbać o ich właściwe odżywienie i utwardzenie ale istotne jest by czynić to systematycznie. Tak więc wklepujemy i wmasowujemy w nie kremy, preparaty z witaminami, filtrem UV i jedwabiem, których naczelną rolą jest wzmocnienie ich płytki.  Po czasie z pewnością zobaczycie efekty swej troski a paznokcie odwdzięczą się wam swą mocą, blaskiem i zdrowym wyglądem.

Malowanie i zdobienie paznokci  jaki kolor wybrać.

Dopiero teraz możemy przystąpić do kolejnego etapu zabiegów, tym razem skupimy się na podkreślenie ich nabytych wraz z pielęgnacją walorów. Wraz z tegoroczną wiosną przyszła moda na ” ubieranie” paznokci w twarzowe barwne lakiery. Ich różnorodność jest tak bogata że przyprawia o zawrót głowy.

Godne wyróżnienia są kolory: mandarynki, fuksji, odcienie neonowe jak seledynowy czy cytrynowy, oraz niebieski począwszy od błękitu kolejno przez lazur aż do ciemnego granatu. Chętnie spotkały się z akceptacją także glittery, a pod tą nazwą kryją się brokatowe lakiery upstrzone błyszczącymi drobinkami, tak jak niebo mrugającymi gwiazdami. Próbują znaleźć swych sympatyków także emalie z ciekawym efektem lakieru,  który przypomina spękaną krę a kiedy wyschnie słynie z tworzenia na płytkach iście nadzwyczajnych wzorów.

Do kupienia są także naklejki na paznokcie, godne poleceni są np. Essence jak również inne ciekawe ozdoby w kształcie srebrnych kropek, gwiazdek czy wdzięcznych kwiatków, np. marki Oriflame, Glitter , Nail Decoration.

Przystępujemy do działania.

Kiedy już zostanie podjęta decyzja jaką formą zdobniczą pokryjemy paznokcie, przystępujemy do działania.

Najpierw nakładamy bazę poprzez naniesienie na paznokcie preferowanej przez nas warstwy lakieru, najlepiej z połyskiem.

Następnie w sukurs przychodzi drewniany patyczek, który umożliwi nam przetransportowanie dekoracji bezpośrednio na płytkę, nim baza przejdzie w stan wyschnięcia. Kiedy to już nastąpi (baza wyschnie),  pomiędzy ozdobami jak narciarze między płotkami, należy wykonać punkciki cieniutkim pędzelkiem przy fachowej pomocy artystycznego lakieru.

Efekty pracy z pewnością mile zaskoczą niejedną panią a paznokcie będą wyróżniać się ciekawymi wzorami.

Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl