Francuski manicure – geneza

francuski manicure

Francuski manicure powstał w roku 1976 w USA, a nie we Francji jak można by przypuszczać! Jego pomysłodawcą był Jeff Pink. Ten styl przyjął się bardzo szybko i od tamtej pory kobiety na całym świecie z dużym zamiłowanie stosują ten pomysł na ozdabianie swoich paznokci.

Jeff Pink swoją inspirację na malowanie paznokci dwoma lakierami – białym i cielistym – czerpał z myślą o aktorkach filmowych w Hollywood. Dlaczego więc ten rodzaj manicure przyjął nazwę french, a nie american? Odpowiedź jest banalna, otóż stylista, wkrótce po wprowadzeniu francuskiego manicure, wyjechał na pokazy mody do Paryża. Tamtejsze modelki, podobnie jak aktorki w Ameryce, nie lubiły ciągłego malowania i zmywania paznokci. Jeff Pink zaproponował im nowy styl, który okazał się być bardzo eleganckim i trwałym. Wystarczyło raz ozdobić nim paznokcie i nie było już potrzeby go zmieniać. Kobiety były i są nim zachwycone! Wtedy właśnie powstała nazwa french manicure.

Biało-różowy francuski manicure należy już do klasyki. Kobiety noszą go na co dzień i na wielkie gale. Pasuje do każdego stylu – i do dżinsów, i do eleganckiej wieczorowej sukni. Z czasem też powstały inne jego odmiany, być może mniej subtelne, jednak z całą pewnością modne. Naturalne zestawienia kolorystyczne, czyli biel plus róż albo biel plus beż, zastąpione zostały odwróconą kolorystyką,w której liczy się kontrast. Jeśli całą płytkę malujesz na biało, to końcówki mogą być czarne. Decydując się na klasyczną, głęboką czerwień możesz ozdobić ją złotym, różowym lub fioletowym zakończeniem. Absolutnym hitem sezonu jest malowanie w taki sposób nie tylko paznokci u dłoni, ale także u stóp. Co ważne, kolor lakieru do paznokci na stopach i dłoniach nie musi być taki sam. Tu liczy się swoboda kolorystyczna. Można zestawiać np. róż z pomarańczem, błękit z fioletem. Jedynie to co niezmienne to liczba kolorów. Połączenie dwóch kolorów jest bardzo na czasie, trzech lub więcej- zdecydowanie nie! Tak więc pozostaje albo sięgać do sprawdzonych, eleganckich wzorów sprzed 30 lat lub nowoczesnych i śmiałych połączeń różnych barw. A ponieważ kobieta zmienną jest, tak drogie Panie mamy możliwość stosować te metody zamiennie, w zależności od nastroju i okazji.

Jesli zaciekawil Cie ten artykul dodaj komentarz

Reklama – Drogeria internetowa Close2you.pl

perfumy damskie amelia

Dostępne w DROGERIA INTERNETOWA
Amelia, zapach o dwóch obliczach - klik

Close2you.pl - logo

Dołącz do nas

Reklama

Drogeria internetowa - Close2you.pl